Nanodermabrazja to innowacyjna formuła zabiegowa opatentowana przez specjalistę zabiegów estetycznych, kosmetologa, pedagoga i dyplomowanego trychologa Monikę Sekita-Pilch, która znalazła zastosowanie w prewencji starzenia i frakcyjnej odnowy skóry z wykorzystaniem na obszarze owłosionej skóry głowy.

Badania pilotowe przeprowadzono po raz pierwszy w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody w 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim na kierunkach: kosmetologia estetyczna i trychologia – szczególnie wśród pacjentów z łuszczycą, łojotokowym i atopowym zapaleniu skóry głowy, łupieżem oraz alopecią. Badania potwierdziły korzystny wpływ zabiegu na badane jednostki dysfunkcyjne i problemy skórne zarówno w obszarze skóry głowy jak i twarzy oraz ciała.

Nanodermabrazja to technologia aparaturowa, która wykorzystuje w procedurach zabiegowych substancje aktywne mające szerokie spektrum zastosowań z uwzględnieniem personalizacji zabiegu.

Opracowane procedury, skonstruowane zostały na miarę indywidualnych potrzeb skóry poszczególnego pacjenta/klienta ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń w funkcjonowaniu i defektów jego skóry w obszarze zabiegowym.

Wskazania:

  • przeciwdziałanie starzeniu skóry głowy w tym neutralizację wolnych rodników odpowiedzialnych za opóźnienie wzrostu włosów oraz aktywizację mieszków włosowych do odnowy i prawidłowego wzrostu
  • problemy skórne skóry głowy
  • dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry głowy
  • regeneracja skóry głowy i mieszków włosowych narażonych na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu
  • redukcja zaburzeń wzrostu włosa okolicy skóry głowy, efektu nadwrażliwości bariery naskórkowej
  • normalizacja funkcji gruczołów łojowych aparatu włosowego
  • przyspieszenie wzrostu włosów prawidłowych
  • aktywizacja anagenu w cyklu włosowym
  • pobudzenie fazy wzrostu włosa i zwiększenie grubości korzenia włosa
  • pobudzenia liczby mitoz w komórkach

Przeciwwskazania:

  • przerwana ciągłość skóry,
  • nowotwory,
  • zaburzenia neurologiczne,
  • aktywne infekcje,
  • obecność urządzeń typu aparat słuchowy,
  • rozrusznik serca

Kwalifikacja do zabiegu nanodermabrazji

Z efektów zabiegu nanodermabrazji mogą korzystać osoby w każdym wieku, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zabieg nanodermabrazji przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry głowy w tym ekstremalnie wrażliwej z zaburzeniami rogowacenia, łupieżem, łojotokowym i atopowym zapaleniem skóry po kwalifikacji przez zabiegowca i /lub trychologa.

Zbieg nanodermabrazji jest szczególnie zalecany osobom chcącym neutralizować skutki starzenia skóry głowy w wyniku aplikowania preparatów sterydowych, narażania skóry głowy na promieniowanie UV, a także mieszkających w dużych miastach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone i negatywnie wpływa na stan skóry głowy i mieszki włosowe.

Procedura zabiegowa nanodermabrazji.

Skóra poddawana jest działaniu substancji oczyszczających zawartych w preparacie Nano Liqid. Substancje aktywne swobodnie przenikają w głąb skóry, gdzie neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych. Procedura przypomina peeling/eksfoliację. W trakcie zabiegu usuwane są pozostałości procesu krystalizacji, zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.

Nanodermabrazja to najmniej inwazyjne oczyszczanie skóry głowy, bezpieczne i bezbolesne. Wykonanie zabiegu jest poprzedzone diagnozą wizualną a w przypadku skóry głowy aparaturową z zastosowaniem kamery trychologicznej.

Efekty nanodermabrazji:

Głównym efektem zabiegu jest idealnie oczyszczona, odświeżona, gładka oraz nawilżona skóra. Zaburzenie rogowacenia i nadwrażliwość ulega zdecydowanej poprawie. Uaktywniają się procesy regeneracyjne. Efekty są widoczne po pierwszej procedurze zabiegowej.

Zalety:

  • Możliwość łączenia zabiegu z odpowiednimi preparatami z uwzględnieniem personalizacji obszaru zabiegowego,
  • Szerokie zastosowanie nanodermabrazji z innymi procedurami,
  • Stosunkowo niskie koszty zabiegowe,
  • Nowatorskie podejście do problemów skóry głowy,
  • Znaczące zainteresowanie zabiegiem wśród klientek.

Zabieg urządzeniem do nanodermabrazji skóry głowy składa się z 5 etapów:

Etap pierwszy

Diagnoza skóry głowy

Za pomocą kamery trychologicznej diagnozujemy obszar zabiegowy.

Etap drugi

Dezynfekcja skóry głowy

Za pomocą substancji dezynfekujących, neutralizujących mikroorganizmy chorobotwórcze i normalizujących naturalną bakteryjną florę skórną przygotowujemy pole zabiegowe do nanodermabrazji.

Etap trzeci

Oczyszczanie skóry głowy
Substancje aktywne zawarte w preparacie Nano Liquid oczyszczają skórę na poziomie komórkowym. Delikatnie usuwają martwe komórki naskórka. Redukują i neutralizują wolne rodniki oraz zanieczyszczenia odpowiedzialne za starzenie się skóry głowy i alopacie.

Etap czwarty

Frakcja skóry głowy
Za pomocą frakcji następuje wzmożony transport spersonalizowanych substancji aktywnych, skóra głowy jest odżywiona, rozszerzają się naczynia krwionośne i poprawia się krążenie splotu podbrodawkowego skóry głowy.

Etap piąty

Masaż i wyciszenie skóry głowy

Kolejnym etapem zabiegu jest relaksacyjny masaż skóry głowy. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia.

Opracowała: Monika Sekita-Pilch mgr kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych i anty-aging, specjalista trycholog, certyfikowany podolog, mgr pedagog, technik usług kosmetycznych.

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydział: Pedagogika, Politechniki Łódzkiej, Wydział: Biotechnologii i Nauk o Żywieniu, Akademii Medycznej w Łodzi, specjalność: Kosmetologia oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia.

Wykładowca akademicki na kierunkach: kosmetyka profesjonalna, podologia, kosmetologia, medycyna estetyczna, anty-aging i trychologia. Trener praktycznej nauki zawodu, szkoleniowiec z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, anty-aging oraz podologii.

Jako prelegentka uczestniczyła w wielu konferencjach, seminariach i pokazach. Ceniona i doświadczona ekspertka z dziedziny nauk o zdrowiu, kosmetologii, medycyny estetycznej, anti-aging, podologii i trychologii.

Autorka siedmiu podręczników w tym czterech do nauki zawodu technik usług kosmetycznych (na poziomie kształcenia policealnego) i zawodu kosmetolog (na poziomie szkolnictwa wyższego). Autorka e-booka: Dlaczego wypadają włosy?

Jest jedną z najbardziej doświadczonych oraz cenionych specjalistek zabiegów estetycznych, anti-aging i podologicznych. Specjalizuje się głownie w zabiegach kosmetologii, medycyny estetycznej i anti-aging oraz w diagnostyce, opóźnianiu procesów starzenia, eliminacji wypadania włosów, cellulitu i nadmiernie nagromadzonej tkance tłuszczowej.

Prowadzi szkolenia z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, anty-aging, podologii w instytucjach edukacyjnych, medycznych, oświatowych i placówkach naukowo-badawczych.

Przekazuje swoje klikudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w sferze kosmetologii, medycyny estetycznej, anty-aging, odnowy biologicznej, podologii. Właścicielka i pomysłodawczyni firmy edukacyjnej Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody Szkoły Policealne, dyrektor generalny Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, prezes Medical Beauty. Właścicielka i pomysłodawczyni linii profesjonalnych kosmetyków NANO SKIN CARE, twórczyni procedury zabiegu NANOBRAZJA oraz linii odzieżowej I am Professional.

Jest autorką licznych publikacji z zakresu trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej oraz podologii. Z poświęceniem i powodzeniem realizuje własną wizję rozwoju szkolnictwa policealnego w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody Szkoły Policealane. Wdraża autorskie programy nauczania na takich kierunkach jak: kosmetyka profesjonalna, podologia, wizaż i kreowanie wizerunku, masaż, odnowa biologiczna Spa & Wellness, kosmetologia estetyczna, anty-aging, trychologia, dietetyka, sterylizacja medyna, fryzjerstwo. Aktywnie przyczynia się do podnoszenia prestiżu i rangi zawodu technika usług kosmetycznych, kosmetologa, podologa i trychologa.

W 2006 roku powołała Szkołę Kosmetyki Profesjonalnej o uprawnieniach publicznych, tym samym czasie otworzyła pierwszą w Polsce Szkołę Wizażu i Kreowania Wizerunku, Akademię Masażu i Szkołę Odnowy Biologicznej Spa & Wellness

W 2008 roku powołała pierwszą w Polsce Szkołę Podologii opracowując autorski program kształcenia.

Jest prekursorką programu kształcenia dla rocznej edukacji trychologicznej w Polsce.

Autorka programu nauczania i inicjatorka pierwszej w Polsce Rocznej Szkoły – Podologii i od 2014 roku szkoły Trychologii w Gorzowie Wielkopolskim.

W przeciągu 2 lat swojej działalności otrzymała: 4 puchary, 3 wyróżnienia i 2 Statuetki za innowacyjną Szkołę policealną województwa lubuskiego. W 2010, 2011 i 2018 roku otrzymała status kobiety Przedsiębiorczej.

Bogata i profesjonalna wiedza Moniki Sekita-Pilch to rezultat jej wykształcenia, wieloletniej praktyki i doświadczenia, a także ustawicznie realizowana edukacja w zakresie różnych specjalności oraz bezpośredni kontakt i współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi.