Źródło: https://depilacjalaserem.info.pl/

W Polsce zabiegi estetyczne w obszarze miejsc intymnych są dopiero raczkującą dziedziną. Zapotrzebowanie na tego typu zabiegi są wbrew pozorom, ogromne. Pojawiające się defekty wywołane starzeniem, porodem czy menopauzą okolic intymnych przekładają się na obniżony komfort życia psychicznego, sprzyjają niskiej samoocenie kobiet, w tym braku sukcesu w życiu społecznym, kontaktach personalnych a także zaburzeniom wegetatywnym organizmu. Zabiegi estetyki intymnej nie są wymysłem specjalistów od poprawiania urody, ale realnym, potrzebnym odłamem estetyki intymnej będącym odpowiedzią na rzeczywiste problemy kobiet.

Źródło: https://zdrowik.pl/

O zabiegach z estetyki twarzy, botoksie, liposukcji, poprawie wielkości i kształtu piersi, pośladków wiemy wiele. O zabiegach estetyki intymnej, która proponuje wiele rozwiązań, dzięki którym można opóźnić proces starzenia się narządów intymnych, dokonać rewitalizacji pochwy i warg sromowych większych – fibrynogeniq, labioplastyki czy poprawy wyglądu okolic intymnych wiemy mało.

W literaturze dostępne są już badania potwierdzające rosnące zapotrzebowanie na procedury estetyczne okolic intymnych. Badania potwierdzają również, że zabiegi z zakresu estetyki intymnej w tym opracowany przez MSP zabieg- fibrynogeniq spełniają oczekiwania kobiet i poprawiają ich jakość życia zarówno intymnego jak i psychicznego.

Coraz większa świadomość kobiet, wywołuje efekt dbania o swoje zdrowie oraz wygląd. Zabiegi estetyki intymnej mają tę zaletę, że niwelują zarówno dolegliwości zdrowotne, jak i defekty estetyczne okolic intymnych. Kobiety zaczynają otwarcie mówić o wyglądzie i problemach miejsc intymnych.

Tematy dotyczą zarówno konkretnych problemów zdrowotnych głownie nietrzymanie moczu, suchość pochwy czy natury seksualnej związane z jakością współżycia. Również wiele dylematów dotyczy atrofii, wiotkości warg sromowych większych, gdzie zabiegi nie są skomplikowane i niektóre problemy można pokonać za pomocą jednego zastrzyku.

Do tych zabiegów zaliczamy fibrynogeniq – z wykorzystaniem fibryny, mezoterapię z kwasem hialuronowym, osocze bogatopłytkowe, czy wypełniacze.

Źródło: http://skinlift.clinic/

Po jednym zabiegu fibrynogeniq można zyskać atrakcyjniejszy wygląd okolic intymnych. To zabieg, który służy nie tylko poprawie estetyki okolic intymnych, działa również ochronnie na narządy położone głębiej, gdyż ogranicza infekcje, zakażenia, otarcia czy podrażnienia okolic intymnych. Wiotkie i coraz mniejsze z utratą elastyczności wargi sromowe większe stanowią istotny problem z dostateczną ochroną warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego. Pojawiają się wówczas częste infekcje, urazy, stany bólowe, czy świąd w okolicy sromu.
FIBRYNOGENIQ INTIMA dedykowany jest osobom w każdym wieku, które chcą poprawić wyglądu okolic intymnych. Polecany jest również osobom mającym wiotką, mało elastyczną, suchą skórę warg sromowych większych, cierpiącym na atrofię anatomiczną, z utratą objętości tkanki na przykład po znacznym spadku masy ciała czy utratą objętości przy zaniku tkanki, związanej z procesem starzenia się.

Zabieg odradzany jest pacjentkom: w okresie ciąży, laktacji, ze stanem zapalnym okolic zabiegowych, z infekcją miejsc intymnych, z chorobami nowotworowymi.
Po zabiegu fibrynogeniq wargi sromowe większe zwiększą swą objętość, zmienia się ich kształt, jędrność, elastyczność i napięcie skóry. To efekty, które widoczne są już po pierwszym tygodniu od iniekcji. Efekt po serii zabiegów utrzymują się do 2 lat. Specjalista estetyki intymnej (Esthetician Intimate) podejmuje decyzję, czy należy kontynuować terapię.

Źródło: https://dermaestetic.pl/

FIBRYNOGENIQ to zabieg wykorzystujący substancję zaliczaną do krwiopochodnych preparatów autologicznych. Znajduje się w nich duża ilość różnych czynników wzrostu i składników prowokujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Zabieg pobudza procesy angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki tej procedurze pobudzane są procesy regeneracyjne skóry z poprawą jej elastyczności, jędrności i napięcia a w efekcie odmłodzeniem okolic intymnych.

FIBRYNOGENIQ jest w 100% bezpieczny z uwagi na wykorzystanie własnej krwi pacjenta, bezpośrednio z której otrzymuje się preparat iniekcyjny. Ma on usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi zawarte w preparacie iniekcyjnym przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu, mających remodelujący wpływ na skórę.

Zalecane jest wykonanie 2 do 4 powtórzeń w odstępach co 4 tygodnie.

Zabieg dostępny jest tylko w Sekita-Pilch Clinic w Gorzowie Wlkp.

Koszt pojedynczego zabiegu 650 zł. Seria 3 zabiegów 1800 zł. Zapisy pod numerem 695 017 687 www.sekitapilch.pl

Literatura
https://www.gyncentrum.pl/
http://triclinium.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *