Monika Sekita-Pilch

mgr kosmetolog, specjalista zabiegów estetycznych i anty-aging, specjalista trycholog, certyfikowany podolog, mgr pedagog, technik usług kosmetycznych.

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydział: Pedagogika, Politechniki Łódzkiej, Wydział: Biotechnologii i Nauk o Żywieniu, Akademii Medycznej w Łodzi, specjalność: Kosmetologia oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia.

Wykładowca akademicki na kierunkach: kosmetyka profesjonalna, podologia, kosmetologia, medycyna estetyczna, anty-aging i trychologia. Trener praktycznej nauki zawodu, szkoleniowiec z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, anty-aging oraz podologii.

Jako prelegentka uczestniczyła w wielu konferencjach, seminariach i pokazach. Ceniona i doświadczona ekspertka z dziedziny nauk o zdrowiu, kosmetologii, medycyny estetycznej, anti-aging, podologii i trychologii.
Autorka siedmiu podręczników w tym czterech do nauki zawodu technik usług kosmetycznych (na poziomie kształcenia policealnego) i zawodu kosmetolog (na poziomie szkolnictwa wyższego). Autorka e-booka: Dlaczego wypadają włosy?

Jest jedną z najbardziej doświadczonych oraz cenionych specjalistek zabiegów estetycznych, anti-aging i podologicznych. Specjalizuje się głownie w zabiegach kosmetologii, medycyny estetycznej i anti-aging oraz w diagnostyce, opóźnianiu procesów starzenia, eliminacji wypadania włosów, cellulitu i nadmiernie nagromadzonej tkance tłuszczowej.

Prowadzi szkolenia z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, anty-aging, podologii w instytucjach edukacyjnych, medycznych, oświatowych i placówkach naukowo-badawczych.
Przekazuje swoje klikudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w sferze kosmetologii, medycyny estetycznej, anty-aging, odnowy biologicznej, podologii. Właścicielka i pomysłodawczyni firmy edukacyjnej Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody Szkoły Policealne, dyrektor generalny Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego, prezes Medical Beauty. Właścicielka i pomysłodawczyni linii profesjonalnych kosmetyków NANO SKIN CARE, twórczyni procedury zabiegu NANOBRAZJA oraz linii odzieżowej I am Professional.

Jest autorką licznych publikacji z zakresu trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej oraz podologii. Z poświęceniem i powodzeniem realizuje własną wizję rozwoju szkolnictwa policealnego w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody Szkoły Policealane. Wdraża autorskie programy nauczania na takich kierunkach jak: kosmetyka profesjonalna, podologia, wizaż i kreowanie wizerunku, masaż, odnowa biologiczna Spa & Wellness, kosmetologia estetyczna, anty-aging, trychologia, dietetyka,
sterylizacja medyna, fryzjerstwo. Aktywnie przyczynia się do podnoszenia prestiżu i rangi zawodu technika usług kosmetycznych, kosmetologa, podologa i trychologa.

W 2006 roku powołała Szkołę Kosmetyki Profesjonalnej o uprawnieniach publicznych, tym samym czasie otworzyła pierwszą w Polsce Szkołę Wizażu i Kreowania Wizerunku, Akademię Masażu i Szkołę Odnowy Biologicznej Spa & Wellness

W 2008 roku powołała pierwszą w Polsce Szkołę Podologii opracowując autorski program kształcenia.

Jest prekursorką programu kształcenia dla rocznej edukacji trychologicznej w Polsce.

Autorka programu nauczania i inicjatorka pierwszej w Polsce Rocznej Szkoły – Podologii i od 2014 roku szkoły Trychologii w Gorzowie Wielkopolskim.

W przeciągu 2 lat swojej działalności otrzymała: 4 puchary, 3 wyróżnienia i 2 Statuetki za innowacyjną Szkołę policealną województwa lubuskiego. W 2010, 2011 i 2018 roku otrzymała status kobiety Przedsiębiorczej.

Bogata i profesjonalna wiedza Moniki Sekita-Pilch to rezultat jej wykształcenia, wieloletniej praktyki i doświadczenia, a także ustawicznie realizowana edukacja w zakresie różnych specjalności oraz bezpośredni kontakt i współpraca z jednostkami naukowo-badawczymi.

signature-test