Wypoczęty wygląd twarzy to normalna objętość tkanek. Zmęczenie widoczne na twarzy jest najczęściej wynikiem wzmożonej ekspozycji „doliny łez”, czyli zagłębienia pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzącego na policzek.

Obszarem szczególnie podatnym na starzenie jest okolica oczodołu. Skóra okolicy oczu jest cienka, delikatna, szybciej wiotczeje i traci swoją elastyczność oraz gęstość. Kosmetologia i medycyna estetyczna oferuje kilka sposobów na korektę doliny łez, zagęszczanie i ujędrnianie skóry powieki dolnej.

Stosowane techniki

W eliminacji starzenia, ubytków tkankowych, wiotczenia czy likwidowania istniejącego ścieńczenia skóry okolicy oczu, proponuję terapie hybrydowe.
W ich skład wchodzą przede wszystkim:

  • mezoterapia igłowa z wykorzystaniem określonych komponentów,
  • nanobrazja i frakcjonowanie,
  • nici PDO,
  • RF frakcyjny mikroigłowy,
  • stymulatory tkankowe,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • fibryna,
  • wypełniacze

Dobór procedury, techniki pracy i preparatu uzależniony jest od stanu skóry klienta. Nie zawsze można od razu, wykonać zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym z satysfakcją dla klienta. Choć jest to, moim zdaniem najlepsza procedura wraz z wypełniaczem autologicznym, należy czasem wzmocnić wcześniej obszar okolicy oczu, aby zastosowane wypełnienie, utrzymywało się jak najdłużej i nie wywołało pogłębienia defektu oraz powikłań w postaci obrzęków, pojawienia się nierówności, nadkorekcji czy efektu Tyndala. Doświadczenie własne wykazało, że zastosowanie tylko kwasu hialuronowego w dolinę łez – przy mocnym zwiotczeniu, suchości i utracie elastyczności tkanki spowodowało, że zabieg należało powtórzyć po 8-12 tygodniach. Wzmocnienie skóry wcześniejszym zabiegiem pozwoliło na utrzymanie się efektów zabiegu od 24 do 45 tygodni.

Anatomicznie dolina łez jest efektem wiotczenia i utraty gęstości skóry, przesunięcia i zaniku tkanki miękkiej, łącznej i tłuszczowej pod skórą oraz zmian w układzie kostnym oczodołów. „Dolinę łez” tworzą ubytki tkanki podskórnej okolicy oczodołu uwidaczniające zagłębienie przebiegające ukośnie w policzku.

W celu odbudowy utraconych objętości tkanki podskórnej w okolicy oczodołu należy zastosować odpowiedni preparat lub implant tkankowy.
Augmentacja dolny łez kwasem hialuronowym.

Najczęściej w przypadku korekty „doliny łez” rekomenduję preparaty na bazie kwasu hialuronowego, wypełniacza autologicznego o formule dedykowanej okolicy podkrążonego oka.
Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem https://sekitapilch.pl/techniki-stosowania-wypelniaczy-na-bazie-kwasu-hialuronowego/
Usieciowana formuła, oznacza długotrwałą korekcję. Sposób usieciowania sprawia, że produkty nie obciążają nadmiernie wrażliwej okolicy oka, nie prowokują obrzęków związanych z naciskiem na intensywne w rejonie oka układy krążenia limfatycznego i krwionośnego.

Plastyczność produktów umożliwia precyzyjne rozłożenie w wypełnianej okolicy. Preparaty dedykowane okolicy oczu mogą być dodatkowo wzbogacane o kompleksy aminokwasów, antyoksydanty, minerałów i witaminy, które dodatkowo regenerują skórę pod oczami.

Wskazania do zabiegu

  • Korekta doliny łez
  • Cienie pod oczami
  • Zapadnięcia pod oczami
  • Ubytki tkanki w rejonie oczodołów i dolnej powieki

Efekty

Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego daje natychmiastowy efekt poprawy okolicy oczu i wypełnienia „doliny łez”, po odpowiedniej diagnozie stanu skóry. Spłycają się zagłębienia występujące pod oczami. Skóra odzyskuje młody i atrakcyjny wygląd, a twarz staje się zrelaksowana. Znikają cienie i zasinienia pod oczami. Wzrasta gęstość, elastyczność i jędrność skóry, zmarszczki są zminimalizowane.

Źródło: archiwum własne

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem lub zabiegiem zapraszam do kontaktu monika@sekitapilch.pl lub pod numerem 695 017 687

Przygotowanie do zabiegu

Zaleceniem przed zabiegiem jest zaniechanie przyjmowania środków, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi, 3 dni przed wizytą należy odstawić aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Przebieg zbiegu

Po klasyfikacji i analizie oczekiwań aplikowane jest znieczulenie miejscowe. Po przygotowaniu obszaru zabiegowego wprowadzany jest dobrany preparat na bazie kwasu hialuronowego, implantu tkankowego przy użyciu głównie kaniuli czasem igły. Po implantacji następuje modelarz okolicy zabiegowej.
Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest efekt, jednak po „ułożeniu” kwasu, ustąpieniu ewentualnego obrzęku można ocenić ostateczny efekt zabiegu. Czasami zabieg wykonywany jest dwuetapowo. Na wizycie kontrolnej oceniamy efekty i podejmujemy decyzję o dalszych krokach zabiegowych.

Wskazania po zabiegu

Należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), z uwagi na wzmożone zanikanie i resorpcję kwasu hialuronowego. Należy stosować suplementację i odpowiednią dietę oraz przyjmować zalecaną ilość wody.

Przeciwwskazania

Ciąża i okres laktacji
Skłonność do keloidów
Choroby autoimmunologiczne

Rekomendowana liczba zabiegów

Ilość zabiegów zależy od wieku, stanu skóry klienta i jego predyspozycji osobniczych. Osoby starsze, mające znacznie uwidocznione ubytki tkanki pod oczami, powinny mieć na uwadze wykonanie 2 zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym. U osób przed 40-stym rokiem życia wystarcza pojedynczy zabieg.
W ramach korekty w okolicę oczodołu deponowana jest ilość od 0.5 do 1 ml kwasu hialuronowego, implantu tkankowego lub autologicznego wypełniacza. Augmentowane preparaty ulegają resorpcji, dlatego po 8-12 miesiącach należy powtórzyć zabieg korekty doliny łez.