Źródło: https://testosterone.pl/wiedza/brazylijski-poslad-pod-lupa
Źródło: https://testosterone.pl/wiedza/brazylijski-poslad-pod-lupa

Kanony piękna obowiązujące na świecie podlegają zmianą. Na początku obecnego wieku ideałem dla rzeszy kobiet były lansowane przez różne periodyki modowe i prezentujące na wybiegach wychudzone sylwetki modelek. Wraz z propagowaniem zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej priorytety znacznie się zmieniły. W mediach społecznościowych prezentowane są krągłe pośladki. Pełne pośladki to obecnie przedmiot westchnień i pożądania kobiet.

Pośladki to parzyste, topograficzne część ciała człowieka. Okolicę pośladkową (łac. regio glutaea) stanowią głównie mięsień pośladkowy wielki, mięsień pośladkowy średni i mięsień pośladkowy mniejszy.
Kształt pośladków jest zależny od wielu czynników: predyspozycji genetycznych, wieku, wagi czy stosowanej diety.

Źródło: https://www.instagram.com/niykeeheaton/
Źródło: https://www.instagram.com/niykeeheaton/

Powszechnie przyjęte zostały cztery figury: koła, kwadratu, odwróconego serca oraz litery V, do których można przyrównać pośladki.
Kształt pośladków, w dużej mierze zależy od genetyki. Decydują tu głównie aspekty anatomiczne, głównie układ kości biodrowych, udowych oraz miednicy, a także kąt pochylenia kości krzyżowej.

Źródło: https://www.gsacademy.pl/ksztalt-posladkow-czyli-4-typy-pupy/
Źródło: https://www.gsacademy.pl/ksztalt-posladkow-czyli-4-typy-pupy/

Determinanty kształtów pośladków:

  • Kwadratowe –występują, gdy tkanka tłuszczowa rozmieszczona jest nie tylko na pośladkach, ale i w dolnej części pleców. Przyczyną jest najczęściej niedobór ruchu w tym osłabienie mięśni pośladkowych.
  • Okrągłe – tkanka tłuszczowa gromadzi się w górnej części pośladków. Przyczyną jest najczęściej niewłaściwa dieta lub niedostateczna ilość aktywności fizycznej.
    Trójkątne na kształt litery V – najczęściej występują u starszych kobiet, u których z powodu obniżenia poziomu estrogenu następuje atrofia tkanki tłuszczowej, utrata elastyczności skóry i sarkopenia.
  • W kształcie odwróconego serca – najbardziej proporcjonalny kształt pośladków. Tkanka tłuszczowa jest zgromadzona w dolnych partiach pośladków, a jej ilość zmniejsza się ku górze.

Na szczęście istnieją sposoby, by wyraźnie poprawić kształt pośladków. Z pomocą przychodzą ćwiczenia, zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Istnieją trzy podstawowe metody powiększania, podniesienia i ujędrnienia pośladków:

  • kwas hialuronowy
  • własny tłuszcz
  • implanty.

Aktualnie do modelowania pośladków stosuje się również kwas polimlekowy – PDLLA – Poly D, L Lactyd połączony z kwasem hialuronowym.

Od września 2021 do oferty zabiegowej SekitaPilch Academy wprowadzony został zabieg, który jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet pragnących powiększyć określone partie pośladków.

Wypełnienie pośladków specjalnie dobranym preparatem na bazie gęstego kwasu hialuronowego jest bardzo efektywną metodą powiększenia i modelowania pośladków.

Modelowanie pośladków kwasem hialuronowym to idealny sposób, aby w szybki i prosty sposób skorygować, uwypuklić i nadać ładny kształt. Kwas hialuronowy na pośladki to również efektowny sposób na poprawę ich symetrii, wydobycie krągłości czy korektę ewentualnych dysproporcji.

Powiększanie pośladków usieciowanym HA to najmniej inwazyjna metoda na uzyskanie pięknego kształtu. Po zabiegu nie ma blizn, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Efekty po zabiegu są automatycznie widoczne.

Preparat do modelowania pośladków to żel sieciowanego, wysokostężonego kwasu hialuronowego do przywracania lub zwiększania objętości tkanek miękkich i modelowania powierzchni ciała. Stosowany do niwelowania atrofii tkanki, nierówności poliposukcyjnych oraz zabiegów wolumetrycznych ciała. Dedykowany do konturowania sylwetki w okolicach takich jak: pośladki, wewnętrzna strona ud, łydki oraz dłonie.
Premium HA Body zapewnia widoczną korekcję wolumetryczną poprzez zwiększenie objętości tkanki, czego efektem jest uwydatnienie tkanki do pożądanego stopnia. Widoczność i długotrwałość efektu, jest zależna od ilości podania preparatu i stanu pierwotnego skóry.
Premium HA Body implantowany w skórę powoduje zwiększenie objętości tkanki i wypełnienie korygowanego defektu skórnego. Nadanie objętości oraz działanie wygładzające, wynika z wysokiej zawartości sieciowanego kwasu hialuronowego i jego zdolności do wiązania wody. Produkt jest stopniowo resorbowalny, a efekt uwydatnienia tkanek utrzymuje się ok 12-15 miesięcy i słabnie w czasie. Regularne zabiegi uzupełniające pozwalają utrwalić efekt korekcji. Efekt zabiegu modelowania pośladków zależy od ilości zaaplikowanego preparatu. Wybór kształtu i ilości wypełniacza zależy od oczekiwań pacjentki i bezpieczeństwa zabiegu.

Efekty po zabiegu

  • wymodelowana sylwetka
  • krągłe i jędrne pośladki
  • nawilżona i elastyczna skóra
  • przywrócona objętość zwiotczałej skóry

Zabieg wypełniania i modelowania pośladków wykonywany jest specjalnie dobranym preparatem najczęściej Ammi Filler, dedykowanym do dużych powierzchni ciała. Podczas konsultacji ustalana jest optymalna ilość preparatu oraz technika podania, aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu i oczekiwania pacjenta.

Modelowanie pośladków fillerem HA jest zabiegiem bezbolesnym. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, odpowiada za nawilżenie oraz odbudowę elastyczności skóry w miejscu podania, a co najważniejsze można nieinwazyjnie skorygować nim określoną część ciała.

Procedura zabiegu

Po konsultacji i ustaleniu efektów zabiegowych zostają przygotowane preparaty, które są wprowadzane przy użyciu kaniuli zabiegowej w partie, które wymagające podkreślenia kształtu pośladków. W trakcie zabiegu podawane są od 2 do 4 ampułek preparatu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest efekt, który będzie narastał z czasem. Po zabiegu obszar nie wymaga specjalnego traktowania. Zaleca się unikanie przez 2 tyg. sauny oraz basenu.

Film instruktażowy

Koszt zabiegu powiększania pośladków uzależniony jest od ilości podanego produktu oraz oczekiwanych efektów.
Cena 1 ampułki to inwestycja – 1400 zł (10ml)