Źródło: https://preparatynalysienie.pl/laseroterapia-lysienia

Trychologiczne, laserowe leczenie utraty włosów jest sposobem na skuteczne hamowanie procesu wypadania włosów oraz przyspieszeniu wzrostu włosa. Zabieg zaleca się w przypadku: łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, utraty włosów w okresie menopauzy i okresie poporodowym u kobiet, regeneracji i rewitalizacji skóry głowy oraz pobudzeniu wzrostu włosów.

Rekomendowana seria zabiegów to 3 do 6 spotkań. Emitowane przez urządzenie światło lasera, wnika do mieszka włosowego w celu stymulacji wzrostu włosów poprzez podwyższenie poziomu energii komórkowej. Światło lasera wzmaga również przepływ krwi do mieszków włosowych, zwiększa ilość tlenu i wykorzystanie substancji odżywczych, a także przyspiesza eliminację niekorzystnych substancji jak DHT – dihydrotestosteron odpowiedzialny za łysienie typu androgenowego. DHT to pochodna testosteronu, która jest bardzo aktywnym hormonem atakującym mieszki włosowe powodując ich obkurczenie. Należy jednak pamiętać, że o wrażliwości mieszków włosów decydują jednak uwarunkowania genetyczne. W zahamowaniu utraty włosów pomocny jest trychologiczny laser.

Szacuje się, że problem łysienia androgenowego dotyczy do 70% mężczyzn i 40% kobiet. Problem ten wynika z wrażliwości mieszków włosowych na androgeny, w większości przypadków warunkowanej genetycznie. U mężczyzn pierwszym objawem łysienia androgenowego jest cofanie się linii włosów na czole i okolicy skroni. U kobiet problem pojawia się w postaci przerzedzania na całym obszarze skóry głowy.

Trochę historii

Zainteresowanie na lasery rozpoczęło się w 2007 roku. FDA zaaprobowała lasery LLLT oparte na technologii Low Level Laser Therapy, jako jedną z terapii łysienia potwierdzając w ten sposób ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. W literaturze na temat kuracji z wykorzystaniem laserowego leczenia przyświeca jeden cel: wytworzenie określonego zakresu widma, które nie wywołuje oparzenia i nie doprowadza do nagrzania skóry głowy, a prowadzi do stymulacji pracy mieszków włosowych, odnowy skóry głowy i cebulek włosów stymulując ich wzrost.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do kontaktu monika@sekitapilch.pl

Trychologiczna laseroterapia skóry głowy i mieszków włosowych jest nową terapią w leczeniu wypadania włosów dostępną w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody w Gorzowie Wlkp. Terapia laserem jest coraz częściej stosowana do promowania wzrostu włosów w łysieniu androgenowym (AGA), rewitalizacji skóry głowy oraz eliminacji wybranych dermatoz.

Przebieg zabiegu

Mechanizm biostymulacji polega na zmianie metabolizmu cebulek i stymulacji do fazy anagenu – ponownego wzrostu włosa. Z przeprowadzonych badań wynika, że trychologiczny laser przynosi poprawę u 85% badanych. Unikalne światło lasera penetruje głęboko w tkanki skóry głowy, gdzie pobudza mikrocyrkulację na poziomie komórkowym i lepsze ukrwienie cebulki włosa, zmniejsza podrażnienia skóry głowy oraz energetyzuje obumierające komórki prowadząc do wzrostu włosów zdrowszych, mocniejszych i grubszych.

Wskazania

 • Wypadanie włosów,
 • Łysienie,
 • Przerzedzenie włosów związane z wiekiem,
 • Wypadanie włosów po przebytej chorobie,
 • Słabe i cienkie włosy,
 • Matowe włosy,
 • Suche włosy i skóra głowy,
 • Podrażnienia skóry głowy,
 • Powolny wzrost włosów,
 • Włosy wypadające na tle łojotoku skóry głowy.
 • Trychologiczny laser jest odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy też kolor włosów.

Efekty

 • Odwrócenie procesu miniaturyzacji,
 • Przedłużenie fazy anagenu,
 • Równowaga cyklu wzrostu włosa,
 • Zwiększenie gęstości i objętości włosów,
 • Pobudzenie mieszków włosowych do odnowy,
 • Odżywienie i rewitalizacji zniszczonych włosów,
 • Łagodzenie podranień skóry głowy
 • Eliminacja stresu,
 • Eliminacja stanów zapalnych skóry głowy
 • Działanie przeciwstarzeniowe na skórę głowy i mieszki włosowe.

Źródło: trychologiczny laser przed i po. Materiały szkoleniowe

Przy trychologicznej laseroterapii, można zauważyć różne reakcje ze strony skóry głowy. U niektórych osób różnica następuje już po trzeciej 20 – 30 minutowej sesji. Inne osoby uzyskują pierwsze rezultataty po dwóch miesiącach terapii. Niezaprzeczalnym faktem jest poprawa kondycji włosów u wszystkich osób korzystających z trychologicznej, laserowej terapii skóry głowy i włosów.

Włosy są mocniejsze, zdrowsze, następuje odrost włosów w miejscach, gdzie nastąpiła ich utrata. Im wcześniej zostanie zastosowana trychologiczna, laserowa terapia, tym lepsze można uzyskać efekty.

Najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób pomiędzy 20 a 35 rokiem życia, z uwagi na uśpienie większości mieszków włosowych. Im osoba jest starsza, tym mniej mieszków włosowych jest do stymulacji, niemniej jednak rezultaty są widoczne również u osób po 60 roku życia.

Procedura zabiegów

Zabiegi są bezbolesne i bezpieczne. Należy je wykonywać w serii. Rekomendowany jest jeden zabieg tygodniowo. Czas trwania sesji około 30 minut. W zależności od wyniku w kamerze trychologicznej, respektowana jest godzinna sesja raz na dwa tygodnie.

Zabiegi hybrydowe

Zalecane hybrydowe terapie zabiegowe w połączeniu z ultradźwiękową propedeutyką trychologiczną działają jak terapia minoksydylem. Więcej na moim blogu w artkule https://sekitapilch.pl/ultradzwiekowa-propedeutyka-trychologiczna-procedura-opatentowana-przez-monike-sekita-pilch/

Koszt zabiegu trychologicznej laseroterapii.

Koszt pojedynczego zabiegu – 100 zł.

Pakiet sześciu zabiegów – 500 zł.

Zalecenia do pielęgnacji skóry głowy w gabinecie i warunkach domowych.

TRYCHOLOGY firmy NANO SKIN CARE to linia dedykowana uzupełnieniem profesjonalnej pielęgnacji skóry głowy i włosów

SCALP CLEANSING LOTION – płyn oczyszczający do skóry głowy
Przeznaczenie: normalna, tłusta skóra głowy, nadmierne wydzielanie sebum, łojotok, świąd, łupież tłusty, wypadanie włosów, krystalizacja. Pierwszy na rynku preparat, specjalnie dedykowany do zabiegów ultradzwiękowej propedeutyki trychologicznej / kawitacji / pielęgnacji skóry w warunkach domowych

SCALP CLEANSING & MOISTURIZING LOTION – płyn oczyszczająco – nawilżający do skóry głowy
Przeznaczenie: normalna, sucha, wysuszona zabiegami fryzjerskimi skóra głowy, wypadanie włosów, niedotleniona skóra głowy (palacze), świąd, łupież suchy, krystalizacja
Pierwszy na rynku preparat, specjalnie dedykowany do zabiegów ultradzwiękowej propedeutyki trychologicznej / kawitacji / pielęgnacji skóry w warunkach domowych

SCALP CLEANSING & SOOTHING LOTION – płyn oczyszczająco – łagodzący do skóry głowy
Przeznaczenie: sucha, łuszcząca się, wrażliwa, zmęczona zabiegami fryzjerskimi, zestresowana skóra głowy, świąd, łupież suchy, łuszczyca, krystalizacja
Pierwszy na rynku preparat, specjalnie dedykowany do zabiegów ultradzwiękowej propedeutyki trychologicznej / kawitacji / pielęgnacji skóry w warunkach domowych

Sposób użycia preparatów

W warunkach domowych
Niewielką ilość lotionu rozpylić bezpośrednio na skórę głowy. Wmasować. Nie spłukiwać. Stosować regularnie wieczorem.

Literatura
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19466643/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24474647

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *