Portal Gazeta.pl. opublikował informację, iż ludzie masowo podają się zabiegom upiększającym, co świadczy o zaufaniu do specjalistów zabiegów estetycznych. Aktualnie podkreślany jest fakt, że zabiegi z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej są coraz bardziej dostępne z uwagi na asortyment cenowy. Zapotrzebowanie jest ogromne. Wynika to, nie tylko z utrzymania się w siodle konkurencji, w firmie i na tzw. „świeczniku” w dużym mieście, ale z satysfakcji inwestycji we własny wizerunek i prewencję starzenia. Ukazują to przeprowadzane sondaże i badania. Do specjalisty zabiegów estetycznych może przyjść niemal każdy, nie są to usługi wyłącznie dla celebrytów.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do kontaktu monika@sekitapilch.pl

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkołą zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/szkoly-roczne/kosmetologia-estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej są wysoką inwestycją, coraz bardziej przystępną. Już za botoks, nanobrazję, stymulatory tkankowe, fibrynę, osocze, wypełniacze, nici PDO, lipolizę jednorazowo trzeba zapłacić od 350 zł do 1,5 tys. zł, zamiast 600 do 4000 tys. Ceny zabiegów są różne w zależności od złożoności, rozległości zabiegu, rodzaju znieczulenia, obszaru zabiegowego i zastosowanego preparatu. Zabiegi dają oczekiwane rezultaty. Warto zaakcentować, że ważne jest ich systematyczne powtarzanie.

Oto wykaz popularnych zabiegów estetycznych

TOKSYNA BOTULINOWA

Najpopularniejszym zabiegiem jest tzw. botox. Ceny za obszar wahają się od 450 do 600 zł za obszar. Przy dwóch okolicach 800 – 900 zł, przy trzech 1200.

https://sekitapilch.pl/botoks-opis-zabiegu/
https://sekitapilch.pl/zabiegi/

Przed zabiegiem. Źródło: archiwum własne

Po zabiegu. Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne
Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/toksyna-botulinowa-szkolenie-podstawowe-1-dzien

NANOBRAZJA

Kolejnym najpopularniejszym zabiegiem w 2020 roku jest nanobrazja. https://nanobrazja.pl/ Fenomen działania na skórę. Autorska metoda prewencji starzenia i frakcyjnej odnowy skóry. Zabieg charakteryzuje się natychmiastowym efektem. Rezultaty są długotrwałe. Dedykowane są jej nanotechnologiczne preparaty NANO SKIN CARE www.nanoskincare.pl Zabieg dedykowany dla każdego rodzaju skóry, łącznie z kobietami w ciąży i w okresie laktacji. Mamy do czynienia z określoną procedurą zabiegową opierającą się na sześciu etapach: diagnostycznym, oczyszczaniu, frakcjonowaniu, stemplowaniu, biorewitalizacji oraz laminacji skóry. Nanobrazja polega na monitorowanym, frakcyjnym, mechanicznym złuszczaniu naskórka przez nanodyskową technologię. Ma badania naukowe i znów jest (marzec 2021) na łamach prestiżowego czasopisma naukowego.

Nanobrazja – metoda prewencji starzenia i frakcyjnej odnowy skóry

ARTYKUŁY NAUKOWE

Poziom zadowolenia klientów gabinetu kosmetologicznego korzystających z zabiegów nanobrazji

Zastosowanie technologii plazmy w blefaroplastyce

Ceny zabiegu za obszar wahają się od 300 zł, dwa obszary od 450 zł.

Przed zabiegiem. Źródło: archiwum własne

Po zabiegu. Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/kosmetologia-estetyczna/nanobrazja

MODELOWANIE I KONTUROWANIE UST

Zabieg ma na celu uwypuklenie waloru urody, podkreślenie piękna i naturalnego wyglądu oraz skorygowanie niedoskonałości, których klient/ka nie aprobuje. Zabieg wykonywany jest bez względu na wiek pacjenta (niepełnoletnie osoby, za zgodą rodziców). U młodych osób zarówno kobiet i mężczyzn, korekta przeprowadzana jest przeważnie przy zbyt mało wykształconej wardze górnej lub dolnej. Najczęściej dokonuję korekty głównie konturu czerwieni wargowej i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust ze szczególnym uwzględnieniem odwodnienia czerwieni wargowej.

Powiększanie, modelowanie i konturowanie ust. Informacje dla klienta

Budowa ust, anatomia i topografia okolicy ustnej

Podstawowe techniki iniekcji w modelowaniu i konturowaniu ust

Idealne proporcje w modelowaniu i konturowaniu ust. Przegląd aktualnych zasad.

Zaawansowane techniki iniekcji w modelowaniu, powiększaniu i konturowaniu ust

Ceny zabiegu wahają się od 750 zł do 900 zł.

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne
Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/modelowanie-i-konturowanie-ust

STYMULATORY TKANKOWE

Obecnie sporą popularność zdobywają zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych, prowadzące do regeneracji skóry, antyoksydacji, biostymulacji, nawilżania i odbudowy kolagenu. Biostymulacja skóry to proces uruchamiający własne możliwości regeneracyjne skóry. Stymulowany jest na drodze uruchomiania naturalnych procesów odnowy. Produkty będące biostymulatorami, potęgują efekt w czasie, rekomendowana jest terapia wymagająca przeprowadzenia serii zabiegów. Zabiegi na twarz i ciało z zastosowaniem stymulatorów coraz częściej zastępują różne techniki chirurgiczne.

Biostymulatory tkankowe

NUCLEOFILL – lifting na poziomie komórkowym

EJAL 40 – kwas hialuronowy nowszej generacji

Ceny zabiegu wahają się od 800 zł do 1200 zł.

KOREKTA DOLINY ŁEZ

Obszarem szczególnie podatnym na starzenie jest okolica oczodołu. Skóra okolicy oczu jest cienka, delikatna, szybciej wiotczeje i traci swoją elastyczność oraz gęstość. Kosmetologia i medycyna estetyczna oferuje kilka sposobów na korektę doliny łez, zagęszczanie i ujędrnianie skóry powieki dolnej.

Ceny zabiegu wahają się od 700 zł do 900 zł.

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne
Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/zastosowanie-wypelniaczy-na-bazie-ha-w-gornym-pietrze-twarzy-1-dzien

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/soft-filling-mikrokaniula

NICI PDO

Nici PDO liftingujące i rewitalizujące stosowane są w zabiegach medycyny estetycznej i mają wielu zwolenników, a długa obecność na rynku medycznym daje gwarancję bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do nici wykorzystywanych kilka lat temu (złote lub syntetyczne), nici PDO wchłaniają się po kilku miesiącach, a efekt utrzymuje się ok 2 lata.

Nici PDO – Medycyna i kosmetologia estetyczna

Indywidualne programy anti-aging – Nici polidioksanowe (PDO)

Ceny nici PDP wahają się od 90 zł do 120 zł.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/nici-liftingujace-pdo-szkolenie-indywidualne-1-dzien

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne

WOLUMETRIA TWARZY

Z upływem lat twarz traci swój początkowy owal między innymi dlatego, że tkanka tłuszczowa przemieszcza się z okolicy policzków ku dołowi. W efekcie twarz traci swoją objętość i wygląda na starszą. Skóra staje się wiotka i mało elastyczna.

Słowo wolumetria odnosi się do zmiany rysów twarzy i oznacza potrzebę przeprowadzenia zabiegu, a nie samą czynność. Wolumetria twarzy w zabiegach estetycznych najczęściej przeprowadzana jest przy zastosowaniu wysoko stężeniowego kwasu hialuronowego o nazwie Voluma. Zabieg stosowany jest w celu poprawy rysów twarzy – miękki lifting, aby wymodelować skronie, policzki, brodę czy żuchwę.

Ceny zabiegu wahają się od 1600 zł do 2500 zł.

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne

PLASMA

Plazma to zjonizowany gaz zawierający takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. W zależności od zastosowanych parametrów, plazma stosowana jest do sublimacji tkanki, karbonizacji keratynocytów i reorganizacji włókien kolagenowych. Korzystny efekt działania plazmy polega na uruchomieniu naturalnych mechanizmów regeneracji i odbudowy skóry. Ma zastosowanie w niwelowania starzenia się skóry. Głównymi wskazaniami są wiotkość skóry oraz różnego rodzaju zmarszczki. Stosowanie plazmy w blefarolastyce wydaje się skuteczną metodą w prewencji wczesnych oznak starzenia okolicy oczodołowej jak i poprawie estetyki skóry powiek górnych.

Wpływ zabiegu plazmy na redukcję zmarszczek poziomych czoła. Opis przypadku

Zastosowanie technologii plazmy w blefaroplastyce

Ceny zabiegu wahają się od 600 zł do 1200 zł.

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum własne

Źródło: archiwum ze szkolenia

Źródło: archiwum własne. Eliminacja zmiany skórnej na powiece (początek źrenicy) i nadmaru powieki

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/kosmetologia-estetyczna/blefaroplastyka-powiek-za-pomoca-urzadzenia-plasma-lift

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE i FIBRYNA

PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to materiały krwiopochodne, autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. To koncentraty płytkowe zawierające szereg czynników przyspieszających regenerację skóry, angiogenezę, tj. tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.

Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, odpowiedzialne za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, fibroblasty, osteoblasty, komórki śródbłonka i komórki naskórka, a także pobudzają syntezę kolagenu.
Osocze bogatopłytkowe wprowadzone pod skórę szybko uwalnia ogromne stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne działanie organizmu.

Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy najnoweszej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki swojej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin. Wpływają na migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca docelowego – podania.

Ceny zabiegu wahają się od 750 zł do 1500 zł.

Źródło: archiwum ze szkolenia

Źródło: archiwum ze szkolenia (regeneris)

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/ostrzykiwanie-osoczem-bogatoplytkowym-wampirzy-lifting-poziom-podstawowy-1-dzien

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji aktywnych w oparciu o fosfatydylocholinę – naturalnego składnika pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi. Podanie preparatu do tkanki tłuszczowej, powoduje destrukcję jej nadmiaru przez rozpad tłuszczy złożonych do prostych, które zostają metabolicznie usunięte. Lipoliza wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Zabieg nie wymaga znieczulenia.
Ceny zabiegu wahają się od 250 zł do 600 zł.

Przed zabiegiem. Źródło: archiwum własne

Po 6 zabiegu. Źródło: archiwum własne

Jeżeli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zapraszam do zapisu https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/medycyna-estetyczna/lipoliza-iniekcyjna-1-dzien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *