Mezoterapia Virtualna HairCare to zabieg trychologiczny oparty na metodzie ułatwiającej przenikanie aplikowanych substancji aktywnych poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonej częstotliwości. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w preparatach trychologicznych i pielęgnacyjnych.

Mezoterapii Virtualnej HairCare pojawiają się zjawiska: pinocytozy, elektroporacji i mikromasażu.
Pinocytoza (picie komórkowe) – pojęcie pochodzące z języka greckiego (pino – „piję”). Termin został zaproponowany przez W. H. Lewis w 1931 roku. Oznacza pobieranie przez komórki substancji aktywnych w wyniku wpuklenia się błony komórkowej, wytworzeniu się kanalików, za pomocą których wchłaniane są określone składniki trychologiczne, substancje już rozpuszczone.

Źródło: https://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Pinocytoza

Elektroporacja to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem działania wysokonapięciowego pola elektrycznego (fali elektromagnetycznej) . Pod wpływem działania pola elektrycznego trwającego milisekundy, następuje odwracalna -czasowa destabiliazja w strukturze błony komórkowej z uwzględnieniem jej składników lipidowych. Oznacza to, że elektroporacja pozwala na utworzenie w błonach komórkowych hydrofilowych przestrzeni, poprzez oddziaływanie na błonę komórkową odpowiedniego pola elektromagnetycznego. Konsekwencją tego zjawiska jest wytworzenie kanałów (elektroforów stanowiących dodatkową drogę transportu makrocząsteczek) ułatwiających transport substancji leczniczych, stymulujących czy witaminowych w głębokie warstwy skóry głowy, wpływając na efektywność prowadzonej terapii. Impulsy elektryczne są regulowane w zależności od defektu czy schorzenia skórnego ze zmianą ich częstotliwości. Cząsteczki substancji aktywnych zawartych w preparatach wprowadzane przy udziale elektroporacji działają także po zakończeniu zabiegu do 24 godzin, co wydłuża efektywność mezoterapii.

Źródło: https://biotechnologia.pl/biotechnologia/elektroporacja-na-ratunek-chemioterapii,15174

Mikromasaż tkanki – w czasie rozchodzenia się fali dźwiękowej przez głowicę, następuje zmiana jego ciśnienia i na powierzchni jest ona wtedy odczuwana jako mikromasaż. Poprzez swoje działanie mechanicznie następuje w tkankach pewnego rodzaju nadciśnienie oraz działanie termiczne. Gdy fale przepływają przez tkanki wytwarzają również ciepło i zwiększają przepuszczalność błon komórkowych.

W mezoterapii virtualnej HairCare istotny jest również sposób wykonania zabiegu ze względu na technikę prowadzenia głowicy po skórze głowy. Najczęściej stosowana jest metoda lokalna i labilna, czyli powolne przesuwanie nadajnika fal w pasmach lub za pomocą ruchów okrężnych.

Do mezoterapii virtualnej HairCare używane są koktajle zabiegowe charakteryzujące się bogatym składem. Najczęstszymi substancjami aktywnymi są: witaminy z grupy B, dekspantenol, biotyna, cynk, krzem, miedź, aminokwasy siarkowe, arginina, glutamina, glicyna, cysteina. Włosy stają się odżywione, tym samym zdrowsze, wzmocnione i piękniejsze, skóra głowy zaś odżywiona i nawilżona.

Mezoterapia virtualna HairCare, opóźnia starzenie mieszków włosowych, eliminuje wypadanie włosów, normalizuje łojotok skóry głowy, łagodzi stany zapalne, zmiany złuszczające, wspomaga terapię łuszczycy i łupieżu oraz zapobiega ich nawrotom. Duża popularność mezoterapii bezigłowej jest uwarunkowana tym, że zabieg ten jest bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Wymaga specjalnego urządzenia. Zabieg może przeprowadzać trycholog, odpowiednio przeszkolony zabiegowiec.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Mezoterapia Virtualna HairCare dedykowana jest dla osób, zmagających się z problemami nadmiernej utraty włosów, suchości skóry głowy, łupieżu, łojotoku, starzeniu mieszków włosowych, a także chcących poprawić kondycję skóry głowy i włosów.

Efekty

  • wzmocnienie korzenia włosa
  • poprawa struktury włosa
  • wzrost włosów
  • zapobieganie nawrotom łupieżu
  • odżywienie i nawilżenie skóry głowy
  • normalizacja łojotoku
  • zdrowe i błyszczące włosy

Przeciwwskazania

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja

Terapia trwa 2 miesiące. Wyróżniamy dwie fazy. Zabiegi należy wykonać w serii, co 10-14 dni. Po fazie ataku zauważalne są już pierwsze efekty terapii. Podtrzymywane zostają podczas drugiej fazy kontynuacji, która trwa od 3 miesięcy do pół roku. Rekomendowane jest wykonywanie jednej sesji co 4-6 tygodni o czym decyduje zabiegowiec.

Koszt pojedynczego zabiegu 150 PLN
Seria 6 zabiegów 750 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *