Modelowanie Warg Sromowych Większych

Zapotrzebowanie na zabiegi modelowania warg sromowych są ogromne. Pojawiające się defekty wywołane starzeniem, porodem czy menopauzą okolic intymnych przekładają się na obniżony komfort życia psychicznego, sprzyjają niskiej samoocenie kobiet, w tym braku sukcesu w życiu społecznym, kontaktach personalnych a także zaburzeniom wegetatywnym organizmu. Zabiegi estetyki intymnej nie są wymysłem specjalistów od poprawiania urody, ale realnym, zapotrzebowaniem estetyki intymnej będącej odpowiedzią na rzeczywiste problemy współczesnych kobiet.


Źródło: https://depilacjalaserem.info.pl/305-2/

Najczęstszym zabiegiem w opóźnianiu procesu starzenia warg sromowych większych jest augmentacja, czyli tranzyt wchłanialnego implantu na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego przeznaczonego dla miejsc intymnych np. Desirial / Desirial plus czy Neauvia Intense Rose, przy użyciu kaniuli. Preparat dobierany jest inywidualnie w zależności od postawionej diagnozy okolic intymnych i rozległości problemu. Jest on stosowany w celu powiększania i modelowania warg sromowych, a także ich nawilżania, stymulacji i rewitalizacji. Do sieciowania wykorzystuje się polimer PEG pozwalający na otrzymanie sieci wykonanej w technologii IPN. W preparacie Neauvia Intense Rose oprócz kwasu hialuronowy 28 mg/ml zawarte są również aminokwasy — glicyna i L-prolina — stanowiące główne komponenty do produkcji kolagenu.

Źródło: https://zdrowik.pl/zdrowie/choroby/swiad-sromu-swedzenie-okolic-intymnych-kobiety.html

Wskazania

  • hipotrofia
  • atrofia
  • niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych,
  • wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego
  • częste podrażnienia
  • zbyt małe wargi sromowe większe i przez to brak dostatecznej ochrony przedsionka pochwy
  • wiotka i sucha skóra warg
  • utrata objętości i elastyczności tkanki okolic intymnych, spowodowana utratą wagi ciała czy procesem starzenia

Zabiegi okolic intymnych nie są skomplikowane i niektóre problemy można pokonać za pomocą określonej procedury zabiegowej i to podczas jednej sesji w gabinecie.

Źródło: http://skinlift.clinic/rewitalizacja-i-modelowanie-okolic-intymnych-kwas-hialuronowy/

Zabieg, który służy nie tylko poprawie estetyki okolic intymnych, działa również ochronnie na narządy położone głębiej. Wiotkie i coraz mniejsze z utratą elastyczności wargi sromowe większe stanowią istotny problem z dostateczną ochroną warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego. Po zabiegu wyeliminowane są częste infekcje, urazy, stany bólowe, czy świąd w okolicy sromu.

Zabieg dedykowany jest osobom w każdym wieku, które chcą poprawić wyglądu okolic intymnych. Polecany jest również osobom mającym wiotką, mało elastyczną, suchą skórę warg sromowych większych, cierpiącym na atrofię anatomiczną, z utratą objętości tkanki na przykład po znacznym spadku masy ciała czy utratą objętości przy zaniku tkanki, związanej z procesem starzenia się.

Przeciwwskazania

Zabieg odradzany jest pacjentkom: w okresie ciąży, laktacji, ze stanem zapalnym okolic zabiegowych, z infekcją miejsc intymnych, miesiączką, z chorobami nowotworowymi.

Po zabiegu modelowania wargi sromowe większe zwiększą swą objętość, zmienia się ich kształt, wzrasta jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry. To efekty, które widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Efekt utrzymuje się do 8-12 miesięcy. Specjalista estetyki intymnej (Esthetician Intimate) podejmuje decyzję, czy należy kontynuować terapię. Czas trwania zabiegu ok. 30 minut

Zalecane jest wykonanie 1 powtórzenia po 6-8 miesiącach w celu utrzymania jędrności, estetyki i nawilżenia tkanek okolic intymnych.

Źródło: plakat szkoleniowy firmy Desirial

Zabieg dostępny jest w Sekita-Pilch Clinic w Gorzowie Wlkp. Koszt pojedynczego zabiegu za 1 ml preparatu wynosi 850 zł. Zapisy pod numerem 695 017 687 www.sekitapilch.pl

Literatura
https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/uwaga-strefa-intymna

Ginekologia Estetyczna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *