Stymulatory to preparaty dedykowane odnowie i biostymulacji skóry, opracowane najczęściej na bazie naturalnych polinukleotydów, aminokwasów, hydroksyapatycie wapnia, polikaprolaktonu (PCL) czy stabilizowanego kwasu hialuronowego.
Źródło: strony www ujęte w artykule
Czytaj więcej na moim artykule Polinukleotydy w odmładzaniu i biorewitalizacji skóry
Aquaboostery w medycynie estetycznej
Biostymulacja skóry to proces uruchamiający własne możliwości regeneracyjne skóry. Stymulowany jest na drodze uruchomiania naturalnych procesów odnowy. Produkty będące biostymulatorami, potęgują efekt w czasie, rekomendowana jest terapia wymagająca przeprowadzenia serii zabiegów. Zabiegi na twarz i ciało z zastosowaniem stymulatorów coraz częściej zastępują różne techniki chirurgiczne.
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach żywych. Są kompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy czy stabilizowany kwas hialuronowy o określonej masie cząsteczkowej mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wzrost liczby i aktywność fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za nieustanną odbudowę włókien podporowych skóry. Pełnią również funkcję neutralizacji wolnych rodników, hamując procesy fotostarzenia i skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne.
Określone stymulatory są innowacyjnym zabiegiem anti-aging, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, hydroksyapatytu wapnia, PCL czy stabilizowanego kwasu hialuronowego działa na kilku poziomach, mobilizując skórę do odbudowy.
Hydroksyapatyt to w zasadzie minerał z grupy fosforanów wapniowych, który na co dzień występuje naturalnie w przyrodzie, również w naszym organizmie. To on tworzy “rusztowanie” kości i zębów i bez niego niemożliwe byłoby funkcjonowanie naszego układu kostnego. To materiał do iniekcji o działaniu wypełniającym i jednocześnie biorewitalizującym.
Polikaprolakton zwiększa objętość zapadniętej tkanki, jest całkowicie biodegradowalny i biokompatybilny, nie wykazuje toksyczności. W preparacie np. Iniblanc zastosowana została unikalna technologia CESABP firmy DexLevo Inc. (DexLevo’s Solubilized Active Biodegradable Polymer Technology), która pozwala na regenerację kolagenu bez użycia mikrocząsteczek PCL. Iniblanc, jej dystrybutorem jest https://cosmed24.pl/produkt/iniblanc-biostymulator-na-bazie-pcl-1x2ml-ampulka/). To procedura w pełni solubilizowana, z wykorzystaniem płynnej formy PCL. Po podaniu do skóry bardzo dobrze się rozprowadza tworząc cienką i gęstą membranę 3D, silnie pobudzającą syntezę włókien kolagenowych.
Trzy mechanizmy działania wysublimowanych stymulatorów
- lifting – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I oraz elastyny, wpływając na zagęszczenie skóry i jej uniesienie,
- antyoksydacja – eliminacja wolnych rodników powstających na skutek różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, duży wysiłek fizyczny, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, intensywne opalanie się, nieracjonalna dieta,
- nawilżenie – wiązanie przez polinukleotydy czy stabilizowany kwas hialuronowy o określonej masie cząsteczkowej wody zapewniając długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej wpływając na nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry.
Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych stosowany jest u klientów niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako prewencję starzenia oraz jako zabieg „naprawczy” lub anti-aging.
Pięć technik iniekcji
Zabieg polega na śródskórnej iniekcji za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Produkty podaje się za pomocą 5 technik:
- intradermoterapią depozytową
- kaniulą wachlarzowo 2D lub 3D
- specjalnie wyznaczonych punktach bioestetycznych (standaryzowanych 5 punktach estetycznych BAP – technika Bio Active Points – stworzona w odpowiedzi na charakterystykę starzenia się środkowej i dolnej części twarzy tj. policzka, okolicy jarzmowej, brody, linii żuchwy oraz okolicy przedusznej).
- 4-punktowej technice biorewitalizacji (4 PBR) na twarzy w jej środkowej i dolnej części (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15ml)
- 4-punktowej technice biorewitalizacji z wykorzystaniem górnej i dolnej partii twarzy
Źródło: Cosmed24.pl
Wskazania do zabiegu:
- utrata elastyczności i jędrności skóry,
- starzenie się skóry,
- odwodnienie skóry,
- niedotlenienie skóry,
- narażenie na stres oksydacyjny,
- narażenie na zanieczyszczenia środowiska,
- narażenie na smog.
Efekty
- rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
- redukcja wiotkości skóry
- lifting skóry
- eliminacja fotostarzenia
- regeneracja skóry
- poprawa nawilżenia skóry
- eliminacja starzenia
W wyniku wykonania serii zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, ulega regeneracji, zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne oraz nawilżające wyraźnie odmładza skórę. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna o ujednoliconym kolorycie. Efekty są wyraźne, naturalne, bez zmiany rysów twarzy.
Procedura zabiegowa
Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu kaniuli lub igły. Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych – punktach bioestetycznych, bezpiecznych na twarzy lub w obszarze newralgicznym owalu twarzy w zależności od wyglądu trójkąta młodości twarzy.
Procedura jest bezbolesna. Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie tkanki.
Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić tkliwość, zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk. Produkt jest naturalny, bezpieczny i z atestem.
Preparat dobieram indywidualnie w wyniku oceny aktualnego stanu skóry klienta i jej potrzeb.
Rekomendacja procedury.
W celu uzyskania najlepszych efektów terapii najlepiej jest wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie o czym zdecyduję sama na podstawie anamnezy, inspekcji i palpacji tkanki oraz ułożenia kompartmentów tłuszczowych twarzy – zarówno głębokich jak i powierzchownych (skupiska tkanki tłuszczowej, „poduszeczki tłuszczowe, które przesuwają się w dół w procesie starzenia). Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii – wykonywanego co 4 do 6 miesięcy. Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych protokołów zabiegowych. Jest to oczywiście związane z systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje zawarte w preparacie i podane umiejętnie do skóry dają sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej. Czasami wystarczą 2 zabiegi do uzyskania satysfakcjonujących efektów.
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja
- choroby autoimmunologiczne
- schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
- choroby nowotworowe
- iniekcje skóry, aktywna opryszczka
Cena zabiegu uzależniona jest od preparatu (Intelligente Mesotherapie, Smart Mesotherapy) i wacha się od 650 do 950 PLN