Nanobrazja jest obecnie jedną z nowatorskich, skutecznych metod wykorzystywaną w gabinetach estetycznych i kosmetologicznych w prewencji starzenia, eliminowaniu problemów skórnych natury estetycznej i frakcyjnej odnowy skóry.

Wstęp.

Nanobrazja to zabieg opierający się na monitorowanym, mechanicznym złuszczaniu naskórka

(frakcyjny peeling mechaniczny) z wykorzystaniem technologii nanodyskowej. Jest autorską metodą prewencji starzenia i frakcyjnej odnowy skóry. Zabieg na rynku beauty jest od 2017r. Nazwa (znak towarowy, słowny, graficzny) i procedura opatentowana została przez Monikę Sekita-Pilch. Zabieg charakteryzuje się natychmiastowym efektem. Rezultaty są długotrwałe. Dedykowane są jej nanotechnologiczne preparaty Nano Skin Care.

www.nanoskincare.pl

Nanobrazję stosuje się w celu poprawy kondycji skóry, eliminowaniu oznak starzenia, redukowaniu szorstkości skóry, normalizacji łojotoku, rozszerzonych porów skórnych, przebarwień, niwelowaniu zmarszczek, zaburzeń rogowacenia.

Zabieg nanobrazji charakteryzuje bezbolesna procedura. Po zabiegu widoczny jest niewielki rumień, możliwy lekki obrzęk, wygładzenie skóry, wzrost nawilżenia i regeneracji skóry.

Zabieg jest wykonywany za pomocą urządzenia – nanopen lub nanodermapen, które łączy ze sobą zdolność kontrolowanej eksfoliacji z masażem wibracyjnym i stemplowaniem skóry. Nazwa Nanopen/nanodermapen wywodzi się od specyficznego wyglądu urządzenia. Przypomina ono pióro o średnicy 2-3 cm. Końcówki zabiegowe wyposażone są od 20 do 100 niewielkich rozmiarów nanoigieł, koloru srebrnego z jonami srebra, tępo zakończonych o średnicy 0,02 mm. Końcówki są jednorazowe. Niewielka powierzchnia umożliwia wykonanie zabiegu w trudno dostępnych obszarach oraz blisko okolicy oczu. Głębokość działania końcówki nano jest regulowana w zależności od okolicy zabiegowej, zasięg od 0,25 do 2,5 mm.

Do pełnej procedury zabiegu nanobrazji zalicza się również fazę biorewitalizacji, stymulacji i laminacji skóry. W zależności od zastosowanych parametrów, nanobrazja stosowana jest do kontrolowanej eksfoliacji warstwy rogowej i reorganizacji keratynocytów. Korzystny efekt działania nanobrazji polega na uruchomieniu naturalnych mechanizmów stymulacji, regeneracji, przyspieszeniu TOT i odbudowy skóry. Ma zastosowanie w prewencji starzenia, frakcyjnej odnowie i poprawie estetyki skóry.

Wskazania z uwzględnieniem różnego rodzaju problemów estetycznych:

 • zaburzenie rogowacenia,
 • wydłużenie TOT (turn over time),
 • odwodnienie,
 • przesuszenie skóry,
 • suchość skóry,
 • szorstkość skóry,
 • fotostarzenie,
 • zaburzenie wydzielania łoju,
 • łojotok,
 • rozszerzone pory skórne,

Po pierwszym zabiegu można zauważyć zmniejszenie lokalnych zaburzeń rogowacenia i eliminację szorstkości, suchości skóry oraz poprawę kolorytu, po kolejnym zabiegu uzyskuje się poprawę wygładzenia skóry i normalizację funkcji gruczołów łojowych oraz redukcję powierzchownych zmarszczek i przebarwień. W celu przedłużenia efektów można stosować prepartay z linii http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja do pięlęgnacji skóry w warunkach domowych.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie należy wykonywać przy infekcjach bakteryjnych, wirusowych, stanach alergicznych, zapalnych i chorobach nowotworowych.

Protokół zabiegowy NANOBRAZJI oparty jest na 6 fazach

 1. Faza oczyszczania.

Aplikacja Nano Hybrid Gel http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja/nano-hybrid-gel-plyn-do-oczyszczania-skory

 1. Faza diagnostyczna.

Analiza stanu skóry i identyfikacja problemów skórnych natury estetycznej. Wypełnienie  opracowanego do zabiegu nanobrazji kwestionariusza. Dobór kardridża i parametrów w zależności od rodzaju i stanu skóry.

 1. Faza frakcjonowania.

Aplikacja preparatu Nano Liqiud.  http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja/nano-liquid-plyn-do-zabiegu-nanobrazji  Wykonanie zabiegu, polegającego na monitorowanej eksfoliacji w tym frakcyjnego peelingu mechanicznego z wykorzystaniem technologii nanodyskowej. Długość czasu prowadzenia nanogłowicy i dobór techniki pracy uzależniony jest od stanu skóry osoby poddawanej nanobrazji.

 1. Faza stemplowania skóry.

Przeprowadzenie stemplowania skóry okolicy kątów żuchwy, policzków, okolicy oczu i czoła.

 1. Faza biorewitalizacji.

Aplikacja Nano Infuzion Mask  http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja/nano-infusion-mask aktywowanej Nano Infuzion Activator http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja/nano-infusion-activator . Czas działania 15 minut.

 1. Faza laminacji skóry.

Aplikacja Nano Pearl http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja/nano-pearls  na okolicę zabiegową, zgodnie z opracowaną techniką, mającą na celu stymulację naturalnej bariery ochronnej, przywrócenie płaszcza hydrolipidowego i ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Wnioski.

Zabieg nanobrazji jest skuteczny w prewencji starzenia, eliminowaniu szorstkości skóry, zjawiska tech neck, normalizowania funkcji gruczołów łojowych, łojotoku, poprawy nawilżenia i estetyki skóry twarzy.

Efekty terapii dostępne na stronie https://nanobrazja.pl/efekty-terapii/

Źródło: archiwum własne, efekt po pierwszym zabiegu

W celu opóźniania starzenia, podtrzymania efektów nanobrazji i niwelowania zjawiska tech neck zalecane są praparaty firmy Nano Skin Care z linii Anti-Aging

TWO-PHASE NANO LIQUID

NANO OXYGEN SERUM

NANO OXYGEN TONIC

Zalecane preparaty do pielęgnacji skóry w warunkach domowych można zakupić w autoryzowanych gabinetach www.nanobrazja.pl lub na stronie http://nanoskincare.pl/kategoria/nanobrazja

Rozszerz swój asortyment o nowy zabieg.

Skorzystaj z mojej wiedzy a przede wszystkim doświadczenia

Zapraszamy do współpracy

Szkolenia grupowe

https://nanobrazja.pl/szkolenia/

Po szkoleniu preparaty dostępne na stronie www.nanoskincare.pl

Zapisy

Pod numerem 695 017 687, mail biuro@nanobrazja.pl

 

Szkolenia indywidualne

www.sekitapilch.pl

66-400 Gorzów Wielkopolski

M: +48 695 017 687

W: www.sekitapilch.pl

E: monika@sekitapilch.pl

Szkolenia instruktorskie 

MSP Collge Szkolenia dla instruktorów

Gorzów Wielkopolski

M: +48 695 017 687

W: https://akademiamsp.eu/msp-college

E: rekrutacja@akademiamsp.eu

Sklep

www.nanoskincare.pl

sklep@nanoskincare.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *